Ad

Slider

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali Büyük Bir Coşkuyla Tamamlandı

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali öncesinde Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Gömeç Belediye Başkanlarıyla birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, program detaylarını açıkladı. Başkan Akın, “Bütün doğaseverleri ve Balıkesir ailemi ‘doğanın şifalı kokularıyla ve tatlarıyla buluşmaya’ davet ediyorum” demişti.

Türkiye’nin Her Yerinden Ziyaretçi Ağırladı

Açılışta 4 canlı heykel de gezinti yaptı. Bunlar Hipokrat, İbni Sina ve Galenos sağlık biliminde ün yapmış bilim adamlarıdır. Sarıkız ise Kazdağı etekleri olması sebebiyle ilave.. Mesela İbni Sina nın ilk üç bilim insanında olduğunu bilen nadirdir. Sağlık Bakanlığımız da bu 3 ü nü önder edinen kongreler yaptı.

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından bitki uzmanları, işletmeler ve ziyaretçileri ağırladı. Başkan Akın, Körfez’de gerçekleştirilen birçok etkinliğin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyeleriyle birlikte düzenlendiğini ve bu etkinliklerin hem kültürel hem de sosyal açıdan zenginleştiğini belirtti. Festival, Balıkesir ve bölgesinin doğal güzelliklerini ve aromaterapinin faydalarını tüm dünyaya tanıtmak için önemli bir fırsat sundu. BAÇEM'in yalnızca bölgede değil, ülke genelinde de model bir çalışma olduğunu ifade etti.

Zengin ve Kapsamlı Festival Programı

Başkan Akın, festivalin temasını "Tarih, Şifa, Kültür" olarak belirlediklerini ve bölgenin zengin bitki örtüsünü farklı aromaterapi uygulamaları ile birleştirerek bitkisel ürünlerin üretimini ve pazarlanmasını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Festival programı oldukça zengin ve kapsamlıydı. Doğaseverleri ‘doğanın şifalı kokularıyla ve tatlarıyla buluşmaya’ davet eden Akın, festivalin ruh, zihin ve bedeni yenilemeyi amaçladığını belirtti.

Festivalin Etkinlikleri ve Konserler

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali, 4-7 Temmuz tarihleri arasında dört gün boyunca BAÇEM ve Ören Meydanı olmak üzere iki ayrı merkezde gerçekleştirildi. 80’in üzerinde atölye çalışması, seminer ve söyleşi BAÇEM’de yapıldı. Ören Meydanı’nda aromaterapi ile ilgili 200’e yakın stant açıldı. Bu stantlarda hem aromaterapi tanıtıldı hem de ürünler satıldı. Ören Meydanı ve Ören Amfi Tiyatro’da altısı çocuklara yönelik olmak üzere toplam 14 dinleti, tiyatro ve konser düzenlendi. 9 sanatçının katılımıyla BAÇEM’de fotoğraf ve resim sergileri açıldı, Ören Meydanı’nda 20 metrelik dev bir tuvale ressamlar festivalin resmini yaptı.

Festivalin İlk Adımı Hasatla Başladı

4 Temmuz’da başlayan festival, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde yapılan hasatla başladı. Daha sonra tur otobüsleriyle Burhaniye Belediyesi önünde buluşulup, traktörlerle bir konvoy olarak Ören Meydanı’na gidildi. Ören Meydanı’ndan festival alanına da bando eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı.

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali, büyük bir coşkuyla tamamlanarak hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için unutulmaz bir deneyim sundu.

Program Detayları: Program0

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Mega Menu

blogger
© www.beslersifa.com | Her hakkı sağlıklıdır.
Coded by @suleymancetinx | ile yapılmıştır.